“Vasane ili mentalni obrasci odgovaraju na pitanje kako. One ukazuju na način kako se u nama ostvaruje i pokazuje karmička petlja.
Karmičke petlje odgovaraju na pitanje zašto. Tako dugo dok ima tog “zašto”, već će se stvoriti i neki “kako”.
Mi prešutno pristajemo na zarobljeništvo. Čak i proces reprogamiranja mentalnih obrazaca vođen je karmičkim petljama. Umijesto jedne odabiremo drugu vasanu, bez da dodirnemo pitanje “zašto”.
Odnosno, naravno, mi imamo odgovor na to pitanje u obliku neke naše procjene korisnog, dobrog, onog što želimo. Zašto to želimo – to ostaje izvan našeg dosega. Kao i ranije, ostajemo poslušna lutka na koncu koja se kreće po utvrđenim stazama karmičkih petlji, slijedeći naizgled “svoje” želje i time izražavajući najstrašniji oblik ropstva – onaj u kojem mislimo da smo slobodni, a ipak činimo sve prema naredbama nevidljivih gospodara.”
Znate li koja je razlika između “imati izbora” i “biti slobodan”? Mogućnost izbora je patetični privid slobode – pijesak što curi kroz prste, zgrada bez temelja i magla pred očima zarobljenih.– Adrian P. Kezele
Fotografije su s prve večeri seminara “Sloboda” održanog u Novom Vinodolskom, 08.-10.05.2015.
Ovu objavu možete pročitati i na drugim jezicima: Engleski



















Komentiraj